Medolight color – aparat wykorzystujący diody elektroluminescencyjne do procedur kosmetologicznych opartych na świetle.

Medolight color może być wykorzystywany do:

  • pielęgnacji skóry wszystkich partii ciała,
  • zwalczania cellulitu,
  • usuwania rozstępów,
  • zmniejszania blizn,
  • wygładzania zmarszczek,
  • wzmacniania metabolizmu komórek,
  • pokonania stresu i zmęczenia,
  • poprawy kondycji psychicznej.

Aparat został zbudowany w celu zapewnienia najbardziej efektywnego pozytywnego oddziaływania na organizm człowieka.

W aparacie zamontowane są 83 diody elektroluminescencyjne, 48 z nich to diody typu RGB umożliwiające wybór światła naświetlania o parametrach odpowiadających trzem kolorom podstawowym: R - czerwony (red), G – zielony (green), B – niebieski (blue) oraz czterem kolorom powstającym z mieszania kolorów podstawowych (żółty, pomarańczowy, fioletowy i indygo). Wszystkie 7 kolorów może być wykorzystywane w koloroterapii, która jest dziedziną medycyny alternatywnej i medycyny Wschodu. Pozostałych 35 diod emituje promienie z zakresu bliskiej podczerwieni o długości fal 880 nm. Podczerwień jest emitowana zawsze, bez względu na wybrany widzialny kolor naświetlania, powiększając ogólną aktywność komórek, co powoduje większą efektywność urządzenia.

Funkcjonowanie diod elektroluminescencyjnych oparte jest na zdolności półprzewodników do przemieszczania elektronów pod wpływem napięcia elektrycznego z równoczesnym wydzielaniem światła widzialnego lub promieni podczerwieni.

Ich konstrukcja jest prostsza i bardziej niezawodna w porównaniu do lampowych źródeł światła, a efektywność oddawania światła jest znacznie wyższa. Jest to „światło zimne”. Może być stosowane na skórę „nielubiącą” ciepła, np. rozszerzone naczynka krwionośne. Różne pod względem składu chemicznego półprzewodniki generują różniące się od siebie zakresy widma fal elektromagnetycznych. Dioda elektroluminescencyjna posiada poza tym bardzo istotną cechę – produkuje światło monochromatyczne, o konkretnej, precyzyjnej długości fali (kolorze), które jest szczególnie przydatne w kosmetologii fizykalnej.