Przeciwutleniacze - rewolucja w medycynie XXI wieku

Przeciwutleniacze  – grupa związków chemicznych, które są stosowane w zapobieganiu niepożądanym procesom utleniania, przez co przedłużają trwałość produktów.
Przeciwutleniacze to także naturalne substancje roślinne, które mogą wspierać naturalne mechanizmy obronne naszych komórek.

Zadaniem przeciwutleniaczy w systemie enzymatycznym jest wiązanie wolnych rodników, powstających w sposób naturalny w naszym organizmie, lecz znacznie mnożących się w wyniku szkodliwego działania środowiska oraz nieprawidłowego stylu życia. Witaminy i sole mineralne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania systemu immunologicznego możemy dostarczyć dzięki odpowiedniemu odżywianiu.

Przeciwutleniacze chronią organizm przed powstającymi w procesie przemiany materii wolnymi rodnikami. W pewnych warunkach takich jak np. na skutek działania trwale zanieczyszczonego powietrza, promieni ultrafioletowych, chorób, stresu oraz palenia papierosów produkcja wolnych rodników znacznie wzrasta. Szkodliwe działanie wolnych rodników można wykazać w przypadku wielu chorób; odgrywają one poważną rolę w procesie starzenia komórek, w zwapnieniu naczyń wieńcowych, zawale serca, chorobach nowotworowych, chorobach dermatologicznych, w powstawaniu wielu schorzeń wątroby. Tak więc oczywista jest ogromna rola przeciwutleniaczy w zapobieganiu i leczeniu chorób.

Jak dostarczyć naszemu organizmowi przeciwutleniaczy ?

Nasz organizm sam potrafi wytwarzać przeciwutleniacze, aby nas obronić przed działaniem wolnych rodników, jednak ich może nie być wystarczająca. Możemy przez to dostarczyć naszemu organizmowi przeciwutleniacze z zewnątrz za pomocą odżywek i suplementów odżywczych

Wolne rodniki są przyczyną wielu problemów zdrowotnych:

  • przedwczesne starzenie się

  • choroby Parkinsona

  • choroby Alzheimera

  • nowotwory

  • cukrzyca

  • miażdżyca tętnic i jej powikłania sercowo-naczyniowe, itp.

Więcej informacji na BEZPŁATNYCH KONSULTACJACH MEDYCZNYCH.